Basketbols. Vēsture un īpašības

1891 Massachusetts pirmo reizi bija lieliska komandas spēle - basketbols. Tas tā notika, ka fiziskā izglītības skolotājs Džeimss Neismits, prata iesaistīt koledžu studentus sportā. Ar skābie garlaicīgi sejām viņi kaut kā veikt dažādus vingrošanas vingrinājumus.

Tad Naismith karājās divus grozus balkoni sporta zālē un piedāvāja mest viņiem bumbu. Skolotājs sadala skolēnus divās komandās, un vēlas, lai ikvienu spēli, konkurētspējīga un veicināja viņu kaislība. Tas var likties, ka kopš tā laika noteikumi nav mainījušies daudz, bet desmitgadēs spēle ir attīstījusies vēl. Šajā rakstā, mēs uzskatām, ka pašreizējie noteikumi par spēli, jo īpaši izmēru basketbolu, savu svaru un tā tālāk. D.

Par basketbolu stāsts

Pirmie spēles noteikumi starptautisko basketbolā tika sastādīts 1932.gadā. Turklāt, viņi ir mainījušies vairākas reizes, un jālabo. Pēdējās izmaiņas veiktas beigās XX gadsimtā, un kopš 2004. gada noteikumi ir veikti tikai dažas izmaiņas no NBA.

Parasti spēlē veikt divas komandas, kas sastāv no 10 cilvēkiem, bet tikai pieci ir uz vietas. Spēles mērķis: katra komanda ir, cik daudz bumbiņas, jūs varat iemest gredzena pretinieku. Ir aizliegts atņemt pretinieka bumbu un mest to gredzenu viņa komandu.

noteikumi

Tikai Basketbola rokās. Šādas darbības ir aizliegtas:

1. Uzglabāt bumbu nepieskaroties tos uz grīdas.
  2. Konkrēti hitting bumbu ar viņa kājām.
  3. Block ball kāda daļa no kājām.
  4. Lai pārspēja basketbola ar dūri.

netīša pieskarties the ball pēdu vai kāju traucējums nav.

Uzvarētājs tiek noteikts beigās spēlējot laika skaitīšana vārtu šajā gredzenu pretinieku. Ja pēc laika konts bija vienāda ar iecelt papildu 5 minūtes (virsstundas). Ja situācija nav mainījusies, tas tiek piešķirts otro virsstundas, trešā un, iespējams, ceturto. Galvenais - lai noteiktu uzvarētāju. Laikā viens hit basketbola grozu, guva šādus punktus:

1. 1 punkts - veikšanai brīvsitienu, vai mest.
  2. 2 punkti - par ruļļa tuvākā vai starpproduktu attāluma.
  3. 3 punkti - par šaušanu bumbu no attāluma, 6 m 75 cm (trīs-point līnija).

trīspunktu mest basketbola hit oficiālos noteikumus spēlē tikai 1984. gadā.

Laika posms, spēles

Oficiālais sākums spēli kā seko: iet uz centru lauka vienam spēlētājam no katras komandas un spēlēt basketbolu lēkt bumbu. Spēle sauc spēles, un spēle ir sadalīta četros ceturkšņos.

ilgums katra ceturkšņa - 10 minūtes, ar intervāliem divas minūtes. Starp 2. un 3. ceturtdaļas spēles pārtraukuma pieaudzis līdz 15 minūtēm. Pēc ilgāka pārtraukuma komandā ir apmainīties gredzeniem (grozi), t. E. Iet uz pretinieku.

Šīs dimensijas spilventiņu un vairogu

Spēle var notikt zālē un uz atklātā vietā. Tomēr augstums telpā nedrīkst būt mazāks par septiņiem metriem. lauka izmērs 15 * 28 metriem. No vairoga gredzena 180 * 105 centimetru izmērs. Augstums no grīdas līdz apakšējai malai vairoga jābūt 290 cm. Grozs ir formu metāla gredzena sieta, kas pārklāts ar bez apakšas uz bumbu ienāk gredzens samazinājies. Gredzens ir pievienots vairoga augstumā 3, 05 metru attālumā no grīdas līmeņa.

raksturojums

Basketbols - ir īpaša bumba lai spēlē basketbolu, kas ir lodveida forma. Kā likums, bumbu krāsu oranži, un astoņas ieliktņi ar attēlots uz tās virsmas melnā šuvēm. Standard ball svars 567-650 g, un tās apkārtmērs - 750-780 mm.

Basketbola var būt divu veidu:

• , kas paredzēti, lai atskaņotu tikai telpā;
  • versatile.

Pēdējais veids ir biežāk, jo tie var spēlēt gan iekštelpās, gan ārā.

bumbu lielums

No bumbu izmēri var atšķirties, atkarībā no tā, kurš spēlē viņiem. Bumbas ir numurētas šādi:

1. Size 3 (300-330 g, 560-580 mm).
  2. izmērs ir 5 (470-500 g, 690-710 mm).
  3. 6. izmērs (510-567 g, 724-737 mm).
  4. 7. izmērs (567-650 g, 750-780 mm).

Vīriešu komanda izmantoja bumbu 7-mērierīci, un sievietēm - 6.vietu. Basketbola 5. lielums, ko izmanto mini-basketbolu. Trešā lielums bumbu biežāk izmanto bērnu spēles. Interesanti, ka basketbola uz virsmas ir aptuveni 35 tūkstoši. Pikseļu jeb pūtīte.

Populārākais ražotājs

Atceroties stāstu rašanos basketbola, mēs atzīmējam, ka notikumi izstrādāta Masačūsetsā. Ironiski, ka tas bija šeit, un tur bija lielākais ražotājs basketbola - Spalding. Uzņēmums ražo arī speciālu sporta inventāru.

Uzņēmums tika dibināts Alberts Spalding sākumā XX gadsimtā, pirmo reizi, kad viņš sniedza basketbola pēc Naismith. Bumbas, ko ražo Spalding, ko izmanto oficiālās spēles.

Katru gadu dizaina bumbiņas uzlabojās. Piemēram, jaunais produkts no Spalding - Cross Traxxion. Šī bumba ir jauns pārklājums, kas rada viņa uztveršanas un turiet rokā ir kļuvis daudz vieglāk. Ādas bumbas pamazām izgāja no izmantošanas, un to vietā tika pieņemts vairāk praktiskas un izturīgiem bumbiņas no mākslīgiem materiāliem.

Interesanti, ka NBA pirmo reizi 35 gadu laikā, nolēma mainīt dizainu bumbu. Bet šādas izmaiņas netiek tāpat kā lielākā daļa spēlētāju. 2006. gadā Deivids Stern nolēma atgriezties pie vecā dizaina bumbu. 2007.gadā kompānija kļuva par oficiālu Spalding bumbas ražotājs Strītbols tūre (Ball4Real).

Visi lielākie ražotāji basketbola izmanto testu nogurumu, lai pārbaudītu iekārtu izturību. Īpaša iekārta simulē hitting bumbu - 20000 reizes. Bumba ir sūknē uz augšu un veikt mērījumus tās dimensijās. Testa laikā nav sūknis up bumbu, un beigās testa - salīdzinot mērījumus un datus.

Mūsdienu tirgū, ir ne mazāk populāri ražotāji basketbola: Molten Corporation (Japāna), Wilson Sporting Goods (Čikāga), Rawlings (Amerika), Nike (Amerika).